Elwen

30. listopadu 2010 v 21:18 | Netopýr |  Elwen
Tak narovinu. Já nejsem Elwen. To je za prvé.
Za druhé. Elwen je mrtvá. Stalo se tak za pro mě dost záhadných okolnosti letos v říjnu. Má to co dočinění s andělem seslaným z nebes, africkými domorodci, spoustou alkoholu a místními válkami. Každopádně Elwen je mrtvá.
Já jsem Elwen znal. Dost jsem se s ní nacestoval, i když ne tolik jako Elen. (Jména se mi dost pletly).
Elwen se narodila jako elfka. A byla dost dobrý čaroděj, jako každý elf. (I když i ona měla blbé dny.) A neměla ráda trpaslíky. To je tak veškerá podobnost s elfy, jakou měla. Elwen by totiž nikdo netypoval na elfa.
Cizí si o Elwen vždycky mysleli, že je velice, velice ošklivý trpaslík. Elwen pak byla velice, velice vzteklá. Elwen byla malá. Byla menší než mnozí lidé. A taky byla tlustá. Vážila asi stejně jako několik elfů dohromady, ale celý život proti své váze bojovala. I tak by ji mohli považovat třeba za hobita. Jenže Elwen byla vyloženě hnusná. Na co jí byly úžasné magické schopnosti, chytrá hlava a příjemná povaha, když se zbytek světa řídí vizuálními podněty. (Navíc jí společnost dělala vyloženě hezká elfka. A taky jeden lidský notor, ale i on byl ve srovnání s ní hezoun.)
Elwen za svého života navíc prodělala několik nepříjemných magických nehod a kouzelných onemocnění. Výsledkem těchto věcí byla spálena ruka a vypálené oko. Na to druhé viděla, ale pouze modře.
Právě toto vidoucí oko je v názvu tohoto blogu. Elwenino azurově modré oko, ta nejkrásnější věc na celé Elwen. Je to můj způsob, jak Elwen uctít. (Na jejím pohřbu jsem se nemístně hihňal a měl jsem nevhodné řeči na pohřeb žehem a uklízení popela, takže se takto zároveň i omlouvám.)
Možná sem jednou i napíši něco z Elwenina života, ale to musím nejdřív prokonzultovat s pozůstalými.
Takže se tímto loučím s Elwen, doufám, že mě nebude strašit, jak slibovala, a že se jí splní její přání a vrátí se na tento svět jako velryba.
Host alase, Elwen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...