Co si přeji k Vánocům? No...

13. prosince 2010 v 20:25 | Mami |  Téma týdne
K Vánocům? Já bych toho chtěla.
Zeptejte se mě před pár lety a já vám sepíšu kilometrový seznam. A stejně bych vám ho nedala. Dost bych ho zredukovala. Z necelých dvou kiláků textu psaného drobným písmem bych udělala čitelnou A5 se seznamem možná deseti věcí. Ne, že bych si to rozmyslela, to ostatní pořád chci. Jenže, řečeno moderní mluvou, pocházím ze sociálně slabší rodiny a tudíž jsem si vždy byla vědoma nedostatku peněz. A Ježíšek kupuje/vyrábí/pokoutně shání dárky pro celou zemi a to je hodně dětí. Kdyby mi měl kupovat všechno, co mě napadnem, tak by se nedoplatil a navíc by si uhnal kílu. A to si Ježíšek nezaslouží. Možná, že ty prachatý děcka (měšťáci zazobaní) píšou do dopisu vše, ale já (skromné dítko z dědiny) ne. Koneckonců každá slušná pohádkouvá postava je slušná. (Pokud není tak naivní až to hraničí s blbostí, že ano. Vánoční program budiž mi důkazem.)
Postupem času mi proti mé vůli došlo, že v dárcích mají prsty spíš rodiče než více méně  nadpřirozené postavy. Změna nastala v tom, že jsem si přestala dopisovat s Ježíškem. (Kdyby ve škole zjistili, do kolika jsem mu psala, a že ve skrytu duše v něj věřím stejně jako v celou mytologii, smáli by se mi ještě teď.) S věkem se z vymýšlení dárků do dopisu stala tak trochu povinnost a to už není ono. Za to jsem si uvědomila, že když mi rodiče tak dlouho dávali dárky, měla bych jim to vynahradit. A začala obrovská dilemata, co jim dát, aby měli radost, a aby jim to k něčemu bylo, protože dávat tzv. lapače prachu mi nikdy nepřišlo vhodné.
Momentálně by mi stačilo, kdybych udělala radost všem, komu kupuju/vyrábím/pokoutně sháním dárky, a kdybych pod stromečkem taky něco našla. Nejradši bych knihu, ale to mi nikdo nechce dávat, protože už jsem prý všechno přečetla, a i kdybych to nečetla, tak mi prý kniha nevydrží dýl jak půl dne. NO A CO? Já si to klidně přečtu znovu. A třeba desetkrát za den. Mně to je jedno.
Ale vím, co pod stromečkem určitě nenajdu. Říkám, že to chci pokaždé, když se mě někdo ptá, co bych ráda. Je to dárek tak trochu nesplnitelný, ale já doufám, že ho jednou dostanu nebo alespoň uvidím.
Hodinky s vodotryskem.
:-) :D
Veselé Vánoce a tak dál. Však to znáte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 14laura 14laura | Web | 13. prosince 2010 v 20:41 | Reagovat

Tak to jsme na tom podobně:)

2 Lady Everything Lady Everything | Web | 13. prosince 2010 v 20:42 | Reagovat

Hezký článek :-) Já si vždycky přeju knížku, ale naši na mě, že se mi už žádná nevejde do knihovny, ale nakonec nějakou dostanu od babi, tak jsem vždycky spokojená.... :D

3 yellow-cat yellow-cat | Web | 13. prosince 2010 v 20:49 | Reagovat

Taky kolega knihomol :)
U nás už se doma knížky kupujou pouze za přísného dozoru :D Ale letos mám slíbené poslední dva díly Narnie, ach ta Vánoční pohodička. :)

4 Sally Sally | 14. prosince 2010 v 15:52 | Reagovat

heč tu už mám doma aspoň dva roky :)[3]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...