Náhrada praxe

15. ledna 2011 v 12:24 | SallyPejr |  Míchanina
Kvůli problémům s achillovkou jsem vynechala jednu ze čtrvrtečních praxí. Mimochodem učím se na zdravotní sestru, jen abyste věděli. Musela jsem si praxi doplnit, abych získala zápočet, takže mi nezbývalo, než tam dojít. Měla jsem tam být já, moje spolužačka a tři holky z vedlejší třídy. Určili nám oddělení, na kterém žádná z nás nikdy nedělala.

Každý čtvrtek vstanu ve čtyři ráno, pokud možno tak, abych neprobudila spolubydlící z intru, obleču se, najím, v pět vyrazím z intru a o půl šesté jsem v nemocnici, kde se s kolegiňkami převlečeme do uniforem a v šest jsme na oddělení, nastoupené a připravené ke službám pacientům.

Nastavila jsem si budík a v jednu ráno jsem usla. Já vůbec málokdy usnu před půlnocí. Vstala jsem o půl sedmé. Trochu šok. Zavolala jsem třídní, omluvila se a v rekordním čase byla v nemocnici. Zapomněla jsem klíče, takže jsem se musela vtěrknout k jedné holce z druhé třídy a pučila jsem si od ní boty. Asi o dvě čísla menší než moje noha. V sedm už jsem byla na oddělení, připravená k činu. Moje spolužačka nedorazila. Hygienu pacientů jsem nestihla, tak jsem pomohla porozdávat snídaně. Dvě cizí holky rozdávaly léky. Začaly asi o půl osmé v osm. V deset jsem já a holčina, co mi před tím pomáhala se snídaní, převzaly léky, abychom rozdali léky na druhé půlce pokojů. vzhledem k tomu, že na každém pokoji, kam jsem vlezla byla nějaká paní, které měla problémy si léky sama užít, musela jsem jim pomáhat zapíjet a tak podobně. Navrch tam byla jedna nechodící paní a tu jsme museli dát na mísu. Léky se dobraly v jedenáct a po obědě ve dvanáct měli pacienti dostat další. Chudáci. To už z nás byla učitelka na prášky a rozhodla se, že nás pustí domů. Před tím nás ještě zprdla, že není možné, abychom takto zdržovaly pokaždé a s velice významným pohledem mým směrem a hláškou, že na nikoho neukazuje, prohlásila, že bysme měly zvážit, na který obor jsme se přihlásily.

Už jsem sice mluvila s učitelkou, kterou mívam na praxi normálně, ale ta ještě nedostala referendum od dohlížející. No, vřele doufám, že ten zápočet dostanu. A abych potěšila tu učitelku. Já jsem nikdy nechtěla být zdravotní sestra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...