kapitola I

5. října 2012 v 20:38 | SallyPejr |  Turnaj

Je pátek večer, kdy se všichni studenti, i ti věční, vrací domů. Neta vůbec nepřekvapí, že jsou dveře domu odemčená a z okna řve Daniel Landa. Znamená to jediné - Sally přišel na návštěvu. Matně Netovi kmitne hlavou myšlenka, že neví, jestli Sally vůbec někdy odešel. Jednou tomu šílenci pomohl a od té doby ho má na krku pořád. Podle odrbaných žlutých tenisek u botníku pozná, že přišla i Mami, což znamená, že jsou v obýváku a vymýšlejí blbosti, popřípadě provádějí jiné nepředloženosti.

Aspoň že už jsou oba plnoletí, povzdechne si Net v duchu.

"Hej! Jsem doma!" zařve Net směrem k obýváku, ve kterém Landa huláká, že ulice je jako sen.

"Čau!" zařve Sally v odpověď.

Uprostřed obýváku sedí Mami na patách a snaží se psát do notebooku, který si z nějakého důvodu nemohla položit na stůl. V psaní jí ovšem účinně brání Sally, který sedí na zemi za ní, ruce schované pod jejím tričkem a šeptá jí něco do ucha. Je ovšem na pochybách, jestli ho Mami přes hluk přehrávače slyší.

"Nemůžete si to nechat na jindy?" zeptá se Net unaveně, když Sally začne Mami líbat na krk. "Co kdyby sis to nechal, až budete sami?" napomene ho Net.

"Nemůžu za to, že jsi přišel." Ohradí se Sally.

"Je to můj dům." Zamračí se Net a hodí na gauč cestovku. "Co tu vůbec chcete?"

"Máš připojení." Klepne Sally do hrany notebooku. "Neviděl jsem poslední díl Triguna a rozkoukali jsme Elfen Lied a Kuroshitsuji."

"Ty tvoje seriály." Odfrkne si Net a vydá se zkoumat hlubiny lednice a spíže. Mami obvykle přinese něco k jídlu, když přijde na nečekanou návštěvu. Ani tentokrát nezklamala a Net našel těstovinový salát plný kuřecího masa. Ztišil Landu a hodil sebou do svého oblíbeného křesla.

Sally ustoupil ze svých požadavků a vytáhl z pod trika jednu ruku. Ovšem ani ne tak pro přítomnost pána domu, ale kvůli tomu, že psal do vyhledávače další anime šílenost. Net zahlédl jen název Hellsing, než se začal plně věnovat salátu. Moc toho ovšem sníst nestihl, protože se ozvalo zuřivé zazvonění zvonku.

"Už je tady!" ohlásí Sally.

"Kdo je tady?" zeptá se Net s vidličkou na půl cesty k puse.

"Jedna moje známá." Zvedne se Mami.

"Dneska tady bude slezina." Zazubí se Sally nadšeně.

"Cože?!" vyhrkne Net.

"Je to nutné." Řekne Mami vážně.

Vrátila se od dveří s drobnou blondýnkou za zády. V krátké sukýnce a růžovém tričku vypadá jako panenka.

"Dobrý den." Kývne na Neta.

"Nazdar." Usměje se na ni Sally.

"Kdo to je?" ukáže naštvaný Net vidličkou na neznámou dívku.

"Jmenuje se Klára, ale říkáme jí Karo. Jdeme teďka spolu nakoupit." Povídá Mami. "Měla by ještě přijít Denice, ale až za hodinu. Až tu všichni budeme, tak vám to vysvětlím."

"Hej, počkej!" křikne za ní Net, ale Mami i malá Kara bez dalšího slova odejdou.

"O co tady sakra jde?!" zeptá se Sallyho, ale ten se jen zašklebí a vrátí se k počítači.

"Mami vám všechno řekne."

"TO doufám." Zavrčí Net.

Do baráku se mu stěhují cizí lidi a on neví proč. Chce pořádné vysvětlení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...