kapitola II

20. října 2012 v 20:45 | SallyPejr |  Turnaj

Okolo stolu v obýváku sedí na dvou křeslech, na gauči i na zemi pět na první pohled rozdílných lidí. Blondýnka Kara nejistě poposedává na gauči. Po její pravici sedí na jednom křesle Denice - bledá žena s černými vlasy a tmavým oblečením; trikem a dlouhou sukní. Net se svou polosportovní, polovojenskou vizáží sedí naproti ní v druhém křesle. Mami, vytáhlá bruneta v plandavém batikovaném triku a krátkých riflových kraťáscích se usadila na koberci a vedle ní se povaluje Sally. Se svými střapatými černými vlasy, uplým trikem bez rukávů a černými kalhotami a s úsměvem, který odhaluje až nepatřičné množství špičatých zubů, vypadá divoce a trochu i nebezpečně. Kdokoliv jiný by vypadal jen neupraveně, ale Sally ne.

Všichni už snědli rýži s masovou směsí, kterou jim Mami s Kařinou pomocí uvařila. I nádobí už se sklidilo a všichni teď netrpělivě čekají, až jim Mami vysvětlí, proč je sem sezvala.

"Nechceš mi vysvětlit, co tady všichni chcete?" zeptá se Net nakonec a probodává pohledem Mami a Sallyho.

"Kolik je hodin?" zeptá se Sally.

"Proč?" zajímá se Kara.

"Na primě dávají terminátora." Vysvětlí Sally s klidem.

"Řekli jste, že je to vážné." Přeruší ho Net.

"Dneska jsem měla podivnou návštěvu." Začne Mami mluvit. "Chce přijít i za vámi třemi." Ukáže Mami na Neta, Karu a Denici. "Tak jsem to domluvila, aby vám to vysvětlila zaráz a tady."

Všichni tři na ni nechápavě hledí.

"Jo, čeká nás teď trochu nepříjemné období." Zazubí se Sally a vyskočí na nohy. "Jaký stvoření z legend byste chtěli být?" zeptá se zvědavě.

"Co to s tím má co dělat?" zamračí se Denice, ale Sally ji neposlouchá. Místo aby svůj dotaz vysvětlil, začne obcházet trojici u stolku.

"Ty bys byla nějaká ježibaba nebo gorgona." Zašklebí se Net na Denici. "Kara by byla elfka s dlouhýma Vlasta." Nakloní se Sally přes opěradlo gauče, ale hned zase pokračuje. "A ty, Nete, bys byl nějaký hrdina s pořádným mečem a Mami-"

"Sally." Zarazí ho Net. "O co tady sakra jde?"

"O skřítky a ghůly a elfy a troly a upíry." Povídá Sally s lehce psychopatickým úsměvem. "Plíží se kolem. Kradou a vyhrožují. Jsou pěkně zákeřní a umí kouzlit. Špatně se jich zbavuje, ale prý pomůže železo."

"Nevíš, co by to udělalo s námi." Zarazí ho Mami.

"Mohli byste přestat mluvit cesty?" zeptá se Kara poplašeně.

Mami se na ni podívá. Kara se pomalu začíná děsit téhle situace. Denice má ve tváři kamenný výraz, ale Net už očividně ztrácí trpělivost.

"Už by mohla přijít i za nimi." Povzdechne si Sally a lehne si na záda vedle Mami.

"Kdo?" zeptá se Net okamžitě.

"Patrně já." Ozve se sametový hlas. Zní, jako by měl ozvěnu.

Ve dveřích mezi kuchyní a obývákem stojí vysoká žena s nazelenalou pletí a nepřirozeně dlouhými blond vlasy. Oblečena je do šatů, které vypadají, jako ušité ze záclon.

"Nete, Karo, Denice, seznamte se s Vimilianou." Řekne Mami vážným hlasem a ukáže na neznámou. "Je to elfka a přišla nám říct o magickém turnaji."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...