Ego mei mihi me

16. listopadu 2012 v 12:41 | SallyPejr |  Téma týdne
Moje osobnost je téma, které zavání sebepsychoanalýzou. A upřímně nejsem si jistá, že opravdu chci vědět, co by na mě psychologové řekli. Mám totiž pocit že trochu inklinuju ke schizofrenii nebo nějaké její slaboučké verzi. Ale kdo ne. Osobnost druhých se určuje snadněji, o to přesněji, čím víc tu druhou osobu známe. Sebe bychom měli znát nejvíc a vědět tedy přesně, co jsme zač, ale upřímě, právě sobě toho nalháváme nejvíc.
Já bych o sobě řekla, že jsem divná...ale tohle označení mi zakazují, protože to zavání divnými věcmi.
Někteří by o mně stopro prohlásili, že jsem klidné, slušné, trochu zakřiknuté děvče, co moc nedbá o sebe ani o názor okolí.
V jakémsi testíku mi vyšlo, že jsem introvertní, percipující a intuitivní typ s převahou cítění. Jsem jemná, etická, přizpůsoblivá, angažovaná, loajální, tvořivá, oddaná, zvídavá, hluboká, zdrženlivá, chápající a schopná se přizpusobit. Ale nevím, co to znamená percipující.
Po čtyřech letech na gymnáziu o mně spolužáci prohlásili, že jsem totální flegmatik a morbidní knihomol s černým a možná trochu drsným humorem. Voška by asi souhlasila, jen by přidali pisálek s oblékáním vandráka, (ale to nemá s osobností nic společného. Snad jen to, že nedbám o svůj vzhled a reakci okolí) a příliš inteligentním humorem.
Kamarádka prohlásila, že jsem ztřeštěná, praštěná, flegmatická, trochu morbidní, dokážu kohokoliv setřít a neumím se chovat jako holka. C´est possible.
A našlo by se víc charakteristik - uzavřená, drsná, drzá, šílená, podceňuje se...
Já o sobě pořád tvrdím, že jsem divná. Já tím nemyslí, že by mě měli zavřít na psychinu, to ani náhodou. Já si prostě připadám trochu jiná než ti okolo. Trochu uzavřená, hodně morbidní a sarkastická, což je moje odpověď na okolí. Často neúmyslně zábavná a ještě častěji nepochopena. Občas trochu infaltilní a nezodpovědná. Jo, a jsem petit srábek, hlavně když mám jít k zubaři nabo na zkoušku.
K pořádné psychoanalýze asi patří i rozbor toho proč jsem taková jaká jsem, ale tím nemíním zatěžovat ani vás ani sebe. stejně bych si nevěřila.

P.S. Ego, mei, mihi, me, me je latinské skloňování zájmena já. To jen kdyby jste to náhodou nevěděli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Swallow Swallow | Web | 16. listopadu 2012 v 14:54 | Reagovat

Myslím že jsi na začátku skvěle vystihla :) Kdo ne? Kdo není taky takový? :) Ale dobrá psychoanalýza :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...