kapitola IX

29. listopadu 2012 v 13:21 | SallyPejr |  Turnaj

Je odpoledne a ulice jsou plné dětí a mládeže mířícich za zábavou a dospělých jdoucích z práce, ovšem Sallymu nedělá problémy projít davem. Vysoký hubený muž v černých kalhotách a triku a s bosýma nohama. Tmavé vlasy mu trčí do všech stran, zamračený pohled upírá někam do dáli. Šíří kolem sebe rudočernou atmosféru vzteku a zlosti a lidé na to reagují. Někteří sešli i na silnici, aby nemuseli projít těsně kolem podivného muže a pár malých dětí se rozbrečelo. Ale Sallymu je to jedno. Bylo by mu jedno, i kdyby před ním lidé utíkali. Teď nemá čas se jimi zabývat. Myslí na útočníky. Chce přijít na to, proč zaútočili na Mami. Chce je zničit.

Trvá mu slabou půl hodinu, než se z okraje města, kde bydlí Net, dostane do přeplněného centra. Rychlá chůze mu nikdy nedělala problémy. Zamíří si to do kamenných uliček, které vzpomínají na středověké rytíře, a kde stojí ty největší pajzly a nejluxusnější restaurace ve městě, záleží, kde odbočíte.

Nejdražší podnik je restaurace s ubytováním se zlatě zdobeným průčelím a decentním vývěsním štítem. Sally se svým vandráckým vzezřením bez nejmenšího zaváhání zamíří ke vchodu.

Hned za dveřmi stojí olivrejovaný číšník s nehybným výrazem, kterému stačí jediný pohled na Sallyho, aby věděl, co dělat.

"Dovolte, pane, doprovodím vás." Řekne komorník s uctivou úklonou. Se zády rovnými, jako by spolknul pravítko, vyrazí prostřední ze tří chodeb, které od vchodu vedou.

Doprava a nahoru vede schodiště k soukromým salónkům a pokojům, nalevo za krátkou chodbičkou je lokál pro ostatní hosty. Sally ale míří do provozní části podniku.

Číšník mu s úklonou otevře dveře do sterilně bílé a hlučné kuchyně a zmizí zpět na své stanoviště.

Když Sally vejde, všichni kuchaři na okamžik ztrnou, ale hned se vrátí ke své práci, jako by Sallyho neviděli. Jen jeden obrovitý muž, šéf kuchyně, okamžitě nechá být hrnce, se kterými zrovna pracoval, a vydá se za Sallym. Jeden z kuchařů okamžitě zaujme jeho místo a pokračuje v přípravě jídla.

"Pane." Řekne obrovský muž. Ukloní se trochu hlavou a přitiskne si sevřenou pravici na hruď v místě, kde mu buší srdce.

"Potřebuju informace." Řekne Sally stroze.

Obr jen přikývne a zamíří si to do pracovny. Malá, prostě zařízená místnost plná účetnictví je jeho domovem, pokud zrovna nevaří.

"Co potřebujete, pane Samueli?" zeptá se obr, když se oba usadí na židlích okolo bytelného stolu.

"Našli je další." Řekne Sally klidně.

Obr si jen povzdechne a vytáhne ze skříňky lahev vína.

"Ze Španělska." Řekne kuchař a nalije do dvou sklenic rudou kapalinu vonící po medu a ovoci.

"Med a vlašské ořechy." Řekne Sally, když ochutná.

"Varoval jsem vás, že když bude tolik bájných na jednom místě, že na ně přijdou."

"Já vím, Vladislave." Zarazí ho Sally zvednutou rukou. "Počítal jsem s tím, že dříve nebo později přijde někdo pozvat Mami a Neta na Turnaj. Že se do toho připletla i upírka a víla je shoda okolností."

"A že jste se do toho zapletl i vy?" zeptá se Vladislav trochu naštvaně. "Vlkodlaci mají výjimku. Nemusíme se účastnit žádných turnajů."

"Už je pozdě. Přihlásil jsem se dobrovolně." Řekne Sally a znovu se napije. "Tentokrát to nebyla žádná nafrněná elfka ale bojovníci. Vypadají jako lidé, docela vazby. Kroužková zbroj, šupinatý plášť připomínající hadí kůži, boty ze stejného materiálu. Oblečení je z pevné látky, neviděl jsem žádné zbraně. Když zemřou, rozplynou se ve vzduchu." Popíše Sally útočníky.

"Hadí kůže je oblíbený módné doplněk lesních a bažinných démonů, ale těžko říct, který z nich to byl." Zamyslí se Vldislav. "Ovšem bude mocný. Ti útočníci tam doopravdy nebyli."

"Přišli mi dost opravdoví." Podotkne Sally. Krk, který rozdrtil v čelistech, vypadal velice reálně.

"Byla to jen projekce, jinak by po nich zůstali těla. Někteří démoni takto posílají své poskoky do tohoto světa, aniž by porušili zákony o přechodu hranic. Získávají tady další moc ze zabitých Bájných. Projekce nejdou doopravdy zranit, ale když je zabijete, zabijete i skutečné tělo v Říši."

"To jsem rád." Ušklíbne se Sally. "Dá se jim nějak zabránit v příchodu?"

"Leda mocnou magickou obranou." Pokrčí Vladislav rameny. "Ovšem to by zvládla možná tak vaše paní a upozornila by tím na vás i ta démony a jim podobné, kteří o vás ještě neví."

"Takže nedá." Zamračí se Sally. "Náhodou se nenašel nikdo, kdo by byl schopný Mami probudit?"

"Ne, pane." Zavrtí kuchař hlavou. "Kdo je tady, přišel o schopnosti."

"Dobrá. Hledejte dál." Rozhodne Sally, i když sám nevěří, že by někoho našli. Dopije víno a postaví se. "Tohle víno je výborné."

"Pro vás vždy to nejlepší, pane Samueli." Ukloní se Vladislav uctivě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...