kapitola VII

24. listopadu 2012 v 19:17 | SallyPejr |  Turnaj

Mami prokázala obrovskou schopnost sebeovládání, protože jí představa vážné Denice, která se v noci plíží a chodí pít krev kuřatům, nerozesmála. Ale dalo to práci. Denice ji spražila podezíravým pohledem a ukradla jí další kus papriky.

"Nikomu to neřeknu, neboj." Zopakuje Mami svůj slib a znovu se pustí do jídla.

"Zajímalo by mě, co na něm vidíš." Prohodí Denice po chvíli mlčení.

"A na kom?" diví se Mami.

"Na Sallym." Řekne Denice s pohledem upřeným na strop. "Chápu, že dokáže člověka fascinovat. Koho by takový zjev jako on nezaujal. Ještě s tím jeho chováním. Ale proč s ním zůstáváš?"

"Jsem Sallyho osud." Usměje se Mami mírně. Vypadá zasněně a zamilovaně.

"Osud?" Upírka se na Mami nechápavě podívá.

"Každý vlkodlak má svůj osud v podobě jiné osoby. Je to jako osudová láska, pozná ji na první pohled. I když u vlkodlaků je to spíš na první čuchnutí." Usměje se Mami. "Net zná Sallyho dýl než já a říkal, že se Sally málem zbláznil, když mě ucítil. Nemohl mě dlouho najít a Net z toho byl na prášky. Ale když mě pak našel, tak- hned jsem věděla, co je zač. A taky jsem se do něj hned zamilovala. Bylo to jako v těch pitomých romantických filmech, jenom tam nehrála hudba. Zato lidi se koukali divně."

"To si umím docela dobře představit." Pousměje se Denice trošku škodolibě.

"To, co Sally cítí ke mně, to cítím já k němu. Nemohla bych být bez něj, alespoň ne moc dlouho. A nikdy bych nedopustila, aby se mu něco stalo. Chránila bych ho před vším, i kdyby mě to mělo stát život. Obětovala bych pro něj celý svět a nelitovala bych. U Sallyho je to stejné. Proto se dobrovolně přihlásil do toho pitomého Turnaje." Povzdechne si Mami. Smutně se dívá na hrnek a pomalu míchá už vychladlé kafe.

"To zní opravdu jak z červené knihovny." Prohodí Denice a sní další kousek papriky. "Než jsem potkala Sallyho, myslela jsem, že chodíš s Netem. Chovali jste se, jako by jste k sobě patřili. Vlastně se tak chováte pořád."

Mami se na chvíli zarazí, než odpoví.

"Nikomu to neříkej, ale-" Mami se znovu zarazí. "Kdysi jsem s Netem žila a i když jsme se rozešli, vlastně ho pořád miluju. Ale s tím, co cítím k Sallymu se to nedá srovnávat." Řekne Mami a postaví se.

"Jenom mi řekni jedno." Zastaví ji ještě Denice, než stačí odejít. "To je Sally pořád takový blázen?"

"On není blázen." Zamračí se Mami.

"Ale chová se tak." Pokrčí Denice rameny.

"Většinou je ztřeštěný." Připustí Mami. "A Sally se chová jako spousta osob. Dokáže být romantický snílek a dětinský blázínek, ale i chladnokrevný vůdce. On je opravdu vlkodlak, občas vlk a občas člověk." Řekne zamyšleně, než vyrazí do koupelny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...