kapitola VIII

29. listopadu 2012 v 12:45 | SallyPejr |  Turnaj

Mami vyjde na zahradu, aby se nadýchala čerstvého vzduchu. Už je to týden, co Probudila v Denici upíra a na řadě je Net, jenže jí se moc nechce ho Probouzet. Bojí se, že by se z jeho vzpomínek dověděla věci, které by se jí nemuseli líbit.

Povzdechne si a chce se jít projít, ale z domu k ní dolehne Kařin vyděšený výkřik. Okamžitě se otočí na patě a vpadne do domu. Hned u dveří vrazí do podivné postavy.

"Co-?" začne, ale nedopoví.

Postava se otočí a Mami zjistí, že je to vysoký muž v šupinatém plášti. Muž se po ní ožene a uhodí Mami takovou silou, že přeletí místnost a zastaví se až o protější zeď. Mami omámeně zvedne hlavu a uvidí útočníka, jak se k ní rychle žene. Stačí jen vykřiknout, než ji muž omráčí.

Kara v obýváku uslyší Mamiin výkřik, ale nemůže jí nijak pomoct. Druhý muž v šupinatém plášti ji drží pod krkem a snaží se ji udusit. Kara zavře oči a promění se do své vílí podoby. Muže to sice překvapí, ale nepouští ji. Kaře je to jedno. Natáhne ruku k oknu, vedle kterého stojí a vzápětí sklem proletí silná větev, praští muže do boku a obroste ho dřív, než se může začít bránit. Kara se rychle vyprostí ze sevření útočníka, který momentálně nemůže pohnout ani hlavou a vrávoravě se rozběhne do kuchyně.

Druhý muž drží omráčenou Mami za ruku a táhne ji pryč.

Kara netuší, co dělat. Řezavá bolest v krku jí nedovoluje uvažovat.

Na schodech se ozve Sallyho vzteklý výkřik. Útočník se otočí právě včas, aby viděl, jak se k němu řítí do půl pasu nahý muž. Sallyho tělo krátce zaplálo rudou září a v okamžiku na muže skočí obrovský šedobílý vlk, větší než jakákoliv psovitá šelma, kterou kdy Kara viděla. Vlkodlak bez zaváhání prokousne muži hrdlo a ten se rozplyne dřív, než stačí dopadnout na zem.

Než se Kara stačí vzpamatovat, promění se Sally zpět na člověka. Klekne si vedle Mami a opatrně se ji snaží probudit. Po vzteklé zuřivosti nic nezůstalo a plně ji nahradil strach o milovanou osobu.

Kara k nim přejde, aby pomohla, byť sama netuší jak, ale vyruší ji Netův přichod.

"Nete!" zachraplá Kara vyděšeně.

"Co se stalo?!" zeptá se Net a pustí na zem tašku s nákupem.

"Byli tu nějací dva chlapi! Zkoušeli nás zabít!" povídá trochu ochraptělá Kara, která teprve teď začíná panikařit.

"Omráčili ji." Řekne Sally. Když si Net dřepne vedle něj a zkouší Mami nahmatat puls.

"Jeden je v obýváku!" vzpomene si Kara na útočníka, kterého uvěznila ve větvi.

Net se tam okamžitě vydá, ale krom rozbitého okna a polámaných větví v místnosti nic neobvyklého nenajde.

"Utekl." Řekne Net naštvaně.

"Jak to?" diví se Kara. "Strom by ho nepustil." Dotkne se prstem větve a ta se pomalu zkrátí, až vyleze oknem ven. Když je strom opět v původním stavu, změní se Kara do lidské podoby.

Net se vrátí k Mami a pomůže ji Sallymu zvednout, aby si ji vlkodlak mohl odnést do jejich pokoje. Pak se dá do zjišťování událostí a Kara mu popíše útočníky.

"Byli vysocí a silní. Měli kroužkovou zbroj a divné pláště, jako z hadí kůže. Já nevím, jak vypadali. Neprohlížela jsem si je." Lomí Kara zoufale rukama. "Měla jsem dost práce se jim ubránit."

"V pořádku." Utěšuje ji Nat.

"Uzdraví se Mami?" zeptá se Kara sklesle a přejede si rukou po pohmožděném krku. Jako bájnému a magickému stvoření ji hrubá síla nemůže dlouhodobě ublížit, pokud ji rovnou nezabije.

"Myslím, že jo. Sally se o ni stará."

"Proměnil se." Hlesne Kara tiše. "Sally se proměnil. Vypadal jako obří vlk. Vyděsil mě."

"Ty se ho nemusíš bát." Usměje se na ni Net, aby ji uklidnil. "Ale od teď si musíme dávat pozor." Zamračí se starostlivě. "Ať už ti muži chtěli cokoliv, nejspíš se pro to vrátí."

"Karo, nevzpomínáš si náhodou, co byl ten chlap zač?" ozve se Sally. Stojí ve dveřích nehybný jako socha a tváří se smrtelně vážně. Oproti minulému zjevení má na sobě ušlé triko, ale je stále bos.

"N-Ne." Zavrtí dívka ustrašeně hlavou.

"A ty?" obrátí Sally hlavu na Neta.

"Netuším, co jsou zač, ani proč přišli." Řekne Net trochu podmračeně.

Sally jen pomalu přikývne hlavou a bez dalšího slova odejde. Net si myslel, že se vrátí k Mami, ale místo vrzání schodů uslyší prásknutí hlavních dveří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...