Proč zdravotní sestřičky musí milovat svou práci

22. listopadu 2012 v 21:38 | SallyPejr |  Sestřičky
Kdo dokáže vstávat ve čtyři hodiny ráno a těšit se do práce?
Kdo se zvládne starat o patnáct nemocných lidí, hlídat deset pubertálních studentů, osmdesátkrát za den se podepsat, vyplnit tři anonymní dotazníky, vypsat šest nežádoucích událostí, čtyřikrát jednomu a tomu samému pacientovi vzít krev, poslouchat a současně dávat pokyny?
Kdo zároveň čte, kontroluje a plní ordinace?
Kdo dokáže jednou rukou psát a druhou uklízet?
Kdo dokáže jednou rukou konejšit a druhou zavádět kanylu?
Kdo dokáže jednou rukou podpírat pacienta a druhou stlát postel?
Kdo je nadšený, že stihl poobědvat dva kousky čokolády a kafe?
Kdo dokáže běžet s plným podnosem zkumavek a stříkaček, chválit pacienta, který kráčí po chodbě, vyhýbat se mokrým místům na právě vytřené podlaze a zároveň kontrolovat stav infuzí na pokojích, které po cestě míjí?
Kdo stojí dvanáct hodin na nohou a stejně se při cestě domů usmívá?
Zdravotní sestra.
Zdravotní sestra musí svou práci milovat, protože jinak by ji ta samá práce zničila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steph Steph | E-mail | Web | 4. prosince 2012 v 21:21 | Reagovat

moje mamka je zdravotní sestra. V práci se na lidi usmívá, říká vše s klidem a domů přijde totál vynervovaná a lehce vybuchne. Je to čtyřicátnice a má štěstí, že sežene práci, protože teď uřž sestry bez nějakýho vyššího studia nebo co nikde nevezmou. Přesně chápu, cos chtěla článkem říct. Znám to ze života.
Vyjádřilas to perfektně! :) Q.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...