Předvánoční blbosti, co mě ne/trápí

4. prosince 2012 v 20:30 | SallyPejr |  Téma týdne
1) Už mě docela štvou ty nekonečné dohady o tom, zda má cenu kupovat dárky k Vánocům, když stejně bude konec světa. Mayové to přece předpověděli ve svém kalendáři už před tisíci lety (a že ho mají dost promakaný). Konec světa se předpovídá průměrně ob rok a zatím docela bezúspěšně. Zda naštěstí nebo naneštěstí, to ať si každý posoudí sám. Ti sečtělejší nebo se znalostí mayské kultury to věděli dřív, některým se to musí říst polopatě časem. Lidičky, prosím vás, konec mayského kalendáře neznamená zničení světa, vyhynutí lidstva, příchod ufounů s ledajakými úmysly, zmizení slunce na týden ani nic podobného. Mayové na konci kalendáře přešli zpátky na jeho začátek a počítali si dny zase od znova. Konec kalendáře znamená konec jednoho cyklu a začátek nového. Podle některých se naše společnost více zaměří na duchovno a podobné věci, ovšem kdo to může říct s jistotou. Podle jiných je totiž naše společnost natolik zahleděná do sebe a do peněženek, že nám nepomůže ani mayský kalendář. Ať tak či onak, 24. prosinec vás nemine.
2) Nejsem rozmazlený fracek, který musí mít pod stromečkem každým rokem větší, těžší a dražší dárky. Po pravdě, loni jsem měla největší radost z chlupatých rukavic a knížky. Ale jako každý nějakou tu nadílku čekám, i když se ve mně sváří bohatá fantazie a krutý realismus. Přece jenom vím, že náš Ježíšek banku nevykradl. Taky vím, jak to má hoch těžký s vymýšlením těch pravých dárků. To mluvím z vlastní zkušenosti. Je těžké zkorigovat něčí přání, vlastní nápady a většinou nedostačující finance. Ale i kdyby to měli být chlupaté rukavice, mobil nebo svetr od babičky, je to vždy něco, s čím si dá člověk práci. Zajít do obchodu, koupit, neztratit, vyrobit, zabalit, schovat, nezapomenout, popsat. S dárky si člověk musí dát práci, aby potěšily obdarovaného i jeho. Koneckonců Vánoce jsou svátky klidu, míru (i když se všichni stresují), pospolitosti, radosti a dárků. Dárků, které mají druhého potěšit, ne rozšířit jeho majetky. Dárků, které mají dokázat, že tomu druhému za tu práci stojíte. A proto mě může totálně vytočit, když slyším rodiče, jak se baví, že těm svým ratolestem dají pod stromeček tisícovku, ať si koupí, co chtějí. Vánoce původně o dárcích nebyly, ale dnes jsou. Dnes si snad nikdo neumí Vánoce bez dárků ani představit. Jenže peníze nejsou dárek. Je to spousta ušetřeného času a starostí s hledáním jiného řešení než to nejjednodušší. A to mi přijde nefér. Vůči tomu kdo dává, tomu kdo bere i vůči Vánocům. Už tak od nás dostávají dost na frak a tohle je jen dorazí.
3) Znáte ten vtip, jak se sejde žid, Japomec, Rakušák a avatar...ne počkat, to není vtip, to jsou naši budoucí prezidenti. I tuhle hlášku jsem slyšela v rámci předvolební kampaně. Máme plno kandidátů s padesáti tisíci podpisy (i když se furt řeší, jestli je vlastně mají nebo ne) a o těch se pořád mluví. Máme taky pár kandidátů z řad současné politiky, ale o těch se skoro neví, protože ti hlasy lidu nepotřebovali. V předběžných žebříčcích vede Fischer (kterého mají všichni rádi protože ještě nic významného nepodělal), na paty mu šlape Zeman (toho nejspíš bude volit levice a staromilci). Za vážného kandidáta je považován i Okamura (vzdělaný to člověk s rozhledem, jehož jedinou mouchou je původ), Schwarzenberg (muž se šlechtickým původem a často nesrozumitelnou mluvou), Sobotka (za kterým stojí strana) nebo například slavný Franz (profesor umění už od pohledu). Kandidátů je skoro dvacet, ale snad nikdo krom tvůrců žebříčků je nezná všechny. Pokud si to zákonodárci moc neztíží, tak v lednu volíme a už teď se všichni chytají za hlavu, že je to fraška na entou. Sepsali ten zákon pořádně? Je lid dost kompetentní? Koho z davu volit? Bude nás ten člověk dobře reprezentovat? Neudělá větší ostudu než nesmrtelné pero pana Klause? Bude legendou jako pan Havel? To vám teď nikdo nepoví. Ale až si toho nového prezidenta zvolíme, budeme mít pár let na to, abychom litovali nebo si pískali.
4) V lednu začíná zkouškové. Teď jsou předtermíny. Do vánoc mě čekají tři testy a tři čtyři zkoušky. Zrovna teď bych se měla připravovat na jeden z testů, ale radši tady píšu. Toliko k mé přípravě. Taky bych měla psát absolventskou práci. Nemám totiž ani ťuk. Ale kolem se šíří vánoční nálada a vůně punču, tak kdo by se chtěl starat o internu a právo? Já ne. A s opačným názorem vás taky nebudou davy, co?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Steph Steph | E-mail | Web | 4. prosince 2012 v 21:17 | Reagovat

Panejo :) Přečetla jsem to jedním dechem :) Vážně moc dobrý :)
1) já si taky myslím, že konec světa nebude, přesto se toho dne děsím protože mě to všude obklopuje :D
2)Ano taky to nemám ráda. Když spolužáci frfňaj, že nedostali telefon, televizi, comp.. já si též vystačím s knížkou nebo teplými ponožkami či pyžamem :) Jsem ráda, že si ten dotyčný vzpomněl :) a když mi letos kamarádka oznámila, at jí nedávám dárek k  vánocům, že koupí jedné holce nějakej drahej a na můj jí nezbyde, pěkně mě to mrzelo... blbý ořezávátko přinést mohla :(
3) To se mě - díky bohu - ještě netýká a rodiče mě do toho stejně nenechaj kecat... :)
4)To máš celkem co dělat! :)
podtrženo sečteno... líbí se mi tvůj styl psaní! Tenhle blog házím do oblíbených a zavedu pravidelné návštěvy... :)
Q.

2 Angela Waver Angela Waver | Web | 4. prosince 2012 v 21:30 | Reagovat

1) Taky si myslím, že konec světa nebude, i když v jistých chvílích bych si přála, aby byl :-/
2) Mně na Vánoce stačí nějaká ta knížka - dostanu novou detektivku/fantasy a jsem úplně spokojená :) (Pletené svetry nesnáším :D)
3) O politiku se zas tak moc nezajímám ;-)
4) Nezávidím. Já musím (naštěstí) akorát opravit tu čtyřku z chemie, co mi vychází, a přepsat příspěvek do lit. soutěže a mám padla :D

(P.S.: Mohla bys mi, prosím, dát hlas tady: http://ninadobrev1.blog.cz/1212/6-kolo-sonp Je to pro mě dost důležitý, díky předem :-))

3 SallyPejr SallyPejr | 10. prosince 2012 v 20:26 | Reagovat

[1]: Bude mi ctí se opět setkat ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...