Stvoření patřící noci

10. prosince 2012 v 21:24 | SallyPejr |  Téma týdne
Jsou všude. Samoty, vesnice, města, zdánlivě opuštěná místa. Jsou všude. Někteří zůstávají na stejném místě celé věky nebo se drží známých tras, jiní se stěhují a mění své působiště každým okamžikem. Někdy jich je víc, jindy jich ubývá, ale nikdy nezmizí. Budou tady tak dlouho, dokud tady budou lidé. Ti, co žijí v noci. Potkáváte je v noci, ve tmě a možná o nich ani nevíte. Můžete je potkat i přes den, ale to nebudou doopravdy oni. Ve dne jen jsou, v noci žijí.
Myslí, že největší koncentrace jich je ve městech a čím větší a anonymnější město je, tím líp se jim daří. Nepotřebují publicitu, i když vyjímky jsou všude. Od toho také vyjímky jsou. Velká města. To je jejich. Jsou to podivíni. Možná jsou blázni. Možná tak unikají světu. Možná nevědí, co dělají.
Někteří tráví čas zábavou, alespoň oni to tak nazývají. Nekonečné pitky a mejdany, kde pití teče proudem, hudba rve uši a nabídka známostí na jednu noc nezná hranic. Každou noc tráví takto a jsou na to hrdí. Den tráví různě. Schovaní a zalezlí v nejtemnějším koutě svého sídla či hrdě vystupující ve společnosti. Nazývají to zábavou a myslí si, že jsou šťastní. Ale vědí, co je opravdové štěstí?
Někteří tráví noci srostlí s počítačem. Žijí své imaginární životy se spoustou přátel, pohrdajíce těmi, kteří jsou pod jejich levelem. Virtuální svět neopouštějí ani přes den, vždyť je to přece práce. Tráví své životy ve světech různorodějších než je jejich fantazie, ale tuší alespoň, co to znamená žít?
Jiným dělá společnost lampička na nočním stolku či baterka a peřina přetažená přes hlavu. Obracení stránek je pro ně znamením, že objevují nové světy a nová dobrodružství. Stráví den i noc s hrdinou bez bázně a hany, obdivují ho a závidí mu. Jenže co když je hrdina zavede příliš hluboko? Co když poznají tolik hrdinů literatury, že nebudou chtít poznat hrdiny všedních dnů?
Někteří tráví čas temnoty ve skupinách. Kamarád pomůže, kamarád poradí. Se svými stesky chodí za přáteli, kteří jim radí, i když si neví rady s vlastními problémy. Kamarádi podrží, pomůžou napravit nepravosti a křivdy. A je jedno čím léčí a pomáhají. Každá skupina má své. Alkohol, drogy, násilí, zločin. Každá skupina má svůj lék. Ale ví, že tento lék jen shazuje hlouběji do nemoci?
Jsou tací, kteří celé noci vzhlížejí k hvězdné obloze s nadějí, že naleznou. Hledají hvězdy, vlastní osud či osud lidstva? Je tam nahoře snad zapsát příběh našich dnů nebo příběhy dávno minulé, že nedokáží odtrhnout zrak? Hledají dávná tajemství i to, co má teprve přijít v daleké hlubině vesmíru. Jenže co když ty důležité věci leží v jejich blízkosti?
Je jich spousta. Není možné je všechny vypsat. Každý, kdo ve dne přežívá, aby v noci žil nebo to alespoň předstíral, každý z nich sem patří. Potácí se časem a vlastním životem. Já to musím vědět.
Dny trávím při vědomí jen kvůli okolí. Někdo musí do školy, do práce, mezi lidi, ven. Někdo musí. Každý musí. Noční tvorové i já. Ale v noci, v noci si myslím, že doopravdy žiju. Kniha, papír a tužka, psaní a malba, anime. Žiju svůj život přes literární postavy cizí i své, přes kreslené postavy, které vzešli z fantazie druhých i z mé vlastní. Otázkou je, jestli jsem šťastná. Zatím, můžu říct, že ano. Jenže co řeknu za rok? Nebo za deset? Co řeknu, až začnu účtovat? Co řeknou všichni noční tvorové?
Stálo to za to?
Lituji?
Já to nevím. Teď ještě ne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...