Úvaha

3. ledna 2013 v 17:18 | SallyPejr |  Téma týdne
Co si vzít sebou na pustý ostrov....tak tuhle slohovku jsem fakt nesnášela. Vždyť je to úplně pitomý téma.
Tak za prvý...kde ten ostrov vůbec leží? Je pěkný rozdíl mezi tím, jestli ztroskotáte v tropickém ráji, polární pustině nebo na skalisku vedle Británie. Protože i kus šutru nadohled Portsmouthu je pustý ostrov a tam vám stačí pořádná vlajka, aby si vás někdo všimnul. Někde u Sibiře by spíš bodla radiostanice, protože pravděpodobnost, že někdo popluje kolem pekelně malá. A co se týče těch tropů...Robinsobův ostrov je nereálný, ale je tam asi největší šance na přežití, pokud vás nedostane jedovatý had nebo malárie nebo něco podobného. A i bez ohledu na umístění ostrova vám vyučující dovolí si sebou vzít jen jednu věc a já rozhodně nejsem MacGyver, aby mi stačil jen nožík.
Je mi jasný, že nás ta slohovka má dokopat k tomu, aby nám došlo, co je opravdu důležité. Třeba že vám je vám rodina a kamarád na ostrově užitečnější, než oblíbená PC hra. Tu byste tam stejně nikde nezapli, protože pustý ostrov se vyznačuje nedostatkem zásuvek. Je to koneckonců úvaha a ta vyžaduje aspoň trochu zamyšlení. Moje famílie je dost schopná, aby na jakémkoliv ostrově přežila do příjezdu záchrany nebo do sežrání posledního sourozence, takže by aspoň někdo přežil. (Teda pokud bychom se hned na začátku nezabili kvůli ponorce.) My se jen tak nedáme. A přežijeme i jinde, protože držíme při sobě. Jedinou výjmkou jsou bitky o televizní program, čokoládu a sedadlo u okna, ale to jsou detaily, ne?
A víte, co je nejhorší téma na světě, co se týče pustých ostrovů? Vyberte jednu knihu, kterou byste si vzali na pustý ostrov. Co to je za idiotské téma?! Jednu knihu! To je nemožné! Lidi už napsali miliardy knih a minimálně milión z nich stojí za čtení a zachování pro budoucí generace. Zbožňuju knihy a ráda čtu. Než bych si vybrala, jakou knihu si vzít, potopil by se mi i ostrov ne jenom loď. Já bych si nedokázala vybrat ani kdybych měla dovolenou celou knihovnu! King, Loukotková, Vaňková, Lewis, Tolkien, Kubo Tite, Dumas, Verne, Homér, další King, Shakespeare, Rečková,....Hele radši to ukončím nebo jich sem napíšu tolik, že zahltím blog.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kejt Kejt | Web | 3. ledna 2013 v 17:44 | Reagovat

Pěkná úvaha (y)
Naštěstí jsem nikdy nebyla nucená na tohle psát slohovku, neuměla bych si vybrat co si vzít..
Jistě ale vím, jakou knihu bych si vzala, tedy přesněji, jakých sedm knih bych si vzala, Harry Potter by byl jasný :)

2 Zu Zu | Web | 3. ledna 2013 v 17:45 | Reagovat

Ať už je to Sibiř nebo Atlantida :D kdybys s sebou měla Bear Gryllse - přežiješ cokoli, dostaneš se kamkoli :D ...on totiž je něco jako McGyver ;)

Ale jinak s tebou souhlasím, co se týče tohoto tématu jako námětu na slohovou práci *ublinknutí* :D a i když jsem se slohovými pracemi nikdy problém neměla ;) tomuhle jsem se vždycky raději vyhýbala :D

Ještě, že už teď můžu psát to, o čem chci a ne to, co po mně chce někdo jiný :S

3 fotak-v-ruce fotak-v-ruce | Web | 3. ledna 2013 v 18:10 | Reagovat

Skvělá úvaha! Klobouk dolů,protože jsi snad první,kdo něco takového napsal... Každý píše,jak by si bral noťas(nesmysl..) a šminky a ty napíšeš něco takového :-) Paráda!

***
www.fotak-v-ruce.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...