kapitola XI

12. února 2013 v 14:09 | SallyPejr |  Turnaj

And it´s all for love, all for love, zpívá Bryan Adams, Rod Steward a Sting z repráků, zatímco Mami stojí v kuchyni, pije studené kafe a snaží se uvařit něco k jídlu. Net a Sally se nechali slyšet, že co se v domě objevila Vimiliana, nejedli nic pořádného, a tak se Mami dala do velkého vaření.

Net po měsíci dlouhé odmlce opět odjel do školy, kde si mezitím mysleli, že už nepřijede vůbec, a i Kara začala svou pozornost věnovat běžnému nemagickému životu doma a ve škole. Ovšem dnes je pátek a Net by se měl vrátit. I Denice dnes přijde z práce a počítat s tím, že by se Kara neobjevila, je asi stejné jako počítat se sněhem v červenci.

Oknem do kuchyně nakoukne Sally.

"Mám hlad." Oznámí smutně. "Kdy už to bude?"

"Ty seš jak malý dítě." Zavrtí Mami hlavou "Polívka už je, dáš si?"

"Jasně." Přikývne Sally nadšeně hlavou.

Mami mu odlije do misky a i se lžičkou mu jídlo podá oknem. Sally si sedne na parapet a pustí se do jídla.

"Mami, když nejsi Probuzená, jak budeš bojovat?" zeptá se Sally najednou.

"Cože?" zarazí se Mami s CDčkem v každé ruce. Měnila Adamse, který dohrál, za Landu.

"Ty si něco pamatuješ, ale nejsi Probuzená. Jak budeš bojovat? Dostali tě i ti šupináči." Ptá se Sally.

"Nevím." Pokrčí Mami rameny. "Překvapili mě, ale s mečem mi to jde, tak třeba to bude stačit." Mávne rukou, jako by na tom nesešlo.

"Mami, to smrdí průserem." Varuje ji Sally vážně, což je pro něj naprosto nepřirozené.

"Neboj, já na něco přijdu." Řekne Mami a obejme ho. Chvíli tak stojí, opřená o svého vlkodlaka, ale pak zase promluví. "Večer mám pro tebe překvapení. I pro Neta."

"A pro Karu a Denici ne?" zajímá se Sally.

"Myslím, že ty dvě to nepotřebují. Kara by s tím určitě nesouhlasila." Zamyslí se Mami a vrátí se k plotně.

"Tos mi neměla říkat." Zaskučí Sally. "Já to do večera nevydržím."

"To máš blbý." Vyplázne na něj Mami jazyk. "Běž něco dělat, ať ti to rychleji uběhne."

"Dělat? To myslíš práci?!" zhrozí se Sally a položí prázdnou misku na okno. "Radši jdu, než mě zkazíš." Odfrkne si a dokonale při tom napodobí Deničin uražený výraz.Večer se všichni sejdou v obýváku, Denice a Net v křeslech, Kara na gauči a Sally na zemi. Mami seděla vedle svého přítele, ale teď pro něco odběhla do svého pokoje. Během chvilky se ale vrátila, v rukách dlouhý balík.

"Chtěli jste trénovat a nemáme už moc času." Začne Mami a položí krabici na zem.

"Čtyři měsíce." Upřesní Denice.

"Skoro pět." Hádá se s ní Sally.

"Hej." Zarazí je Mami. Sedí na patách za krabicí a mračí se na ně. "Kara umí ovládat rostliny a umí lidi oblbovat. Denice má sílu a rychlost. Sally má proměnu a Net jenom křídla, tak jsem se rozhodla, že vám pomůžu trochu vylepšit skóre." Povídá Mami, zatímco rozbaluje krabici. Vytáhne cosi úzkého zabaleného do tmavě modré látky. Trochu smotek rozbalí a rozbaleným koncem napřed to podá Netovi. Muž sáhne do látky a s tichým zazvoněním čepele tasí japonský meč.

Sally využije Mamiiny nepozornosti a vytáhne z krabice druhý smotek tentokráte rudé látky. Vyskočí na nohy a tasí. Jeho zbraň je kratší než pochva, což ho na moment zarazí, ale pak se s veselou rozmáchne.

"Sally! Dávej bacha!" okřikne ho Mami, když jí čepel prosviští kolem hlavy.

"Meče." Nakrčí Kara nos. Jakožto víla má na železo a jeho produkty silnou alergii.

"Proč je tak malý?" zajímá se Sally a mává s mečem nad hlavou.

"Líp se tasí. Jmenuje se nijago. Net má klasickou katanu, ale vše prvotřídní kvalita. Nejlepší, co znám z obou Říší. Naučím vás s nimi bojovat." Povídá Mami.

"Ty máš taky meč?" zajímá se Sally.

Mami z krabice vytáhne černý smotek látky a vytáhne z něj černou katanu a krátký mečík stejného stylu; na meč moc krátký, na dýku moc dlouhý.

"A Denice?" zeptá se Net.

"Záleží na ní. Pokrčí Mami rameny. "Jestli chceš, můžu ti takový meč sehnat, i když bude novější výroby."

"No." Mlaskne žena. "Nemám zbraně ráda, ale v případě nouze by se meč mohl hodit."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...