Jak Bůh tvořil zdravotní sestru

7. dubna 2013 v 13:27 | SallyPejr |  Sestřičky
Když Bůh tvořil zdravotní sestru, pracoval ještě druhý den v přesčasových hodinách.
Tu se objevil anděl a řekl. "Pane, už dlouho pracuješ na tomto modelu."
Bůh mu odpověděl: "Viděl jsi dlouhý seznam speciálních přání na objednávce? Zdravotní sestra musí být produktivní, snadno tvarovatelná, ale ne z plastu. Má mít nervy jako provazy a široká záda, aby se na ni dalo hodně naložit, ale při tom musí být jemná, aby se v malých sesternách cítila dobře. Musí dělat pět věcí zároveň a při tom mít pořád jednu ruku volnou."
Anděl zavrtěl hlavou a řekl. "Šest ruk? To sotva půjde."
Bůh mu vážným hlasem odpověděl. "Větší starosti mi dělají tři páry očí. Jedněma sestra uvidí přes všechny stěny, aby mohla na jednou obstarat dvě oddělení na noční službě. Další pár vzadu na hlavě, aby mohla vidět to, co se před ní snaží skrýt a co musí bezpodmínečně vidět. A přirozeně jeden pár očí vepředu na obličeji, aby se mohla dívat na pacienty s výmluvným výrazem -Rozumím vám. Jsem tady pro vás.-"
Anděl ho zatahá za rukáv. "Jdi spát, pane, a ráno pracuj dál."
Bůh však zavrtěl hlavou. "Nemohu. Právě jsem si vzpomněl, že nemá být nikdy nemocná a musí se sama uzdravovat. Musí chápat, že čtyřicet pacientů na deseti pokojích je deset pracovních míst, které ovšem obstarává sotva pět sester. Má mít radost ze svého povolání, které si žádá vše, ale je málo placené, musí pracovat ve směném provozu a být spokojená s malým počtem volných víkendů."
Anděl si pomalu obešel model zdravotní sestry. "Materiál je moc měkký."
"Ale pevný." odvětí mu Bůh. "Nevěřil bys, co všechno vydrží."
"A umí i myslet?" zeptá se anděl.
"Nejen myslet, ale i usuzovat a vytvářet kompromisy." odpoví mu Bůh s hrdostí.
Anděl se dotkl tváře modelu. "Tady je trhlina, pane. Vložil jsi příliš mnoho do tohoto modelu."
Na to mu Bůh zamyšleně odpověděl. "To není trhlina, to je slza. Teče při smutku, zklamání, bolesti, osamnělosti nebo i radosti. Slza je přetlakový ventil."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...