Book hangover aneb knižní kocovina

18. června 2013 v 18:57 | SallyPejr |  Téma týdne

NESCHOPNOST ZAČÍT ČÍST NOVOU KNIHU, PROTOŽE STÁLE ŽIJETE VE SVĚTĚ TÉ PŘEDCHOZÍ

Jako každý i já se někdy napiju, ale buď mám štěstí nebo vím, kdy přestat, protože kocovinu jsem zažila jen jednou. Tedy tu alkoholovou. Knižní kocovina je něco jiného a dle mého subjektivního názoru i něco mnohem horšího.
Už se vám někdy stalo, že jste četli knihu, která měla zajímavý příběh, skvělé postavy i celé prostředí? Vsadím boty, že ano.
Už se vám stalo, že jste knihu přečetli jedním dechem, neschopni ji odložit a přerušit tak příběh, narušit jeho strukturu? Umíte-li číst a čtete-li, tak to taky nejspíš znáte.
Už se vám někdy stalo, že jste se dostali na konec knihy a propadli jste zoufalství, protože příběh skončil? Mě se to občas stává.
Příznaky knižní kocoviny jsou podobné jako u té normální. Třes rukou, nevolnost, neschopnost logicky uvažovat nebo myslet vůbec, emocionální nestabilita, nervozita, podrážděnost. Pořád žijete ve světě té knihy, chcete, aby příběh pokračoval, aby se ještě něco stalo, cokoliv. Chcete ten příběh zažít znovu, znovu si ho přečíst, ale bojíte se toho. Máte strach, že kniha zase skončí příliš rychle a vy dopadnete jako při první četbě. Sraženi na kolenou autorem, příběhem i vlastní fantazií. Stejně jako u normální kocoviny i tady si můžete říct, nikdy více, ale to platí jen pro akutní část. Po nějaké době příznaky opadnou a vy jste schopni zase začít číst jiné příběhy. A po čase, se vrátíte i k tomu, který vám kocovinu způsobil. S rizikem, že se tak stane znovu. Ale kocovinu můžete mít třeba jen jednou. Kocovinu můžete mít i z jiných knih a příběhů. Jde jen o to nebát se a správně dávkovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...