Reakce na velkou vodu

4. června 2013 v 18:15 | SallyPejr |  Téma týdne
V Čechách je velká voda a média se můžou zbláznit. Neberte mě špatně, já povodně nikomu nepřeju, vím, jaký to je hnus, ale vždycky mě dokážou naštvat právě média, resp. televize.
Loni celé léto zprávy otravovaly s tím, jak děsivé byli před deseti lety povodně v Praze. Občas se teda zmínili i o jižních Čechách nebo dalších oblastech, ale stejně pořád dokola omílali Prahu. Je mi líto památek i poškozených osob, ale stejně mě to nasr*lo.
V roce 1997 byly na Moravě katastrofální záplavy. Já tou dobou byla špunt a moc si z toho nepamatuje, ale tu řeku, v ekterou se proměnil náš potok, tu si vybavuju. Naše dědina na tom nebyla nejhůř, v okolí byli o dost horší situace, ale moc slavné to nebylo. Přes kopce se k nám nikdo nedostal, všechny přístupové cesty zatopené nebo zničené. Teprve po dvou dnech se k nám přes Polsko na vlastní pěst dopstal jeden chlápek, aby nám přivezl nějaké jídlo. Riskoval, že sám zůstane po cestě, ale stejně to zkusil. Neznám jeho jméno, ale vzdávám mu tímto hold. On byl první, lidi si museli pomáhat sami. Místní dobrovolní hasiči málem nespali a ti ostatní taky ne. A v dalších částech Moravy to vypadalo podobně, ne-li stejně.
V roce 2007 si krom krátkých zmínek nikdo nevzpomněl, že před deseti lety voda málem odnesla polovinu Moravy.
Hold nejsme Praha, aby si někdo na náš zapomenutý konec světa vzpomněl. Myslím si, že to, že tu nemáme vládu, slavné historické památky nebo obří fabriku neznamená, že tu nejsme. Zbytek Moravy tohle všechno má a taky si nikdo nevzpomněl, takže to nebude jen u nás.
Už jsem to jednou zmiňovala. Nikomu nepřeju povodně ani záplavy a lituju všech, které to potká. Ale média, ty mě dokážou vytočit v jakékoliv chvíli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sasanka Sasanka | Web | 4. června 2013 v 18:36 | Reagovat

spíš jde asi o to, že dvacet vytopených vesnic nebo malých měst na Moravě způsobí nějaké problémy maximálně desetitisícům lidí. zatímco zatopená Praha se týká milionu a půl lidí. není proto divu, že je to vždycky téma číslo 1. Taky mě to trochu štvalo, když jsem se v pondělí ráno chtěla z televize dozvědět, jestli se ta přehrada fakt vyleje a onicelou dobu omílali Prahu. ale chápu to. Co mě fakt naštvalo byla V1, regionální televize pro náš a pardubickej kraj - dvě a půl hodiny tam byl program Dobré ráno s V1 a hráli tam písničky. To mohli klidně zrušit a říct nám, jestli ta přehrada přetejká nebo ne.

2 SallyPejr SallyPejr | 6. června 2013 v 21:51 | Reagovat

[1]: Tehdy to vytopilo půl Moravy, ale Praha je prostě Praha...By mě zajímalo, kdo tomu vašemu programu šéfuje, že si nevšiml, že se na něj žene velká voda, což lidi zajímá o dost víc než pár songů

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...