Vánoce (part 2)

14. července 2013 v 14:02 | SallyPejr |  Vánoce

John
Na Baker Street dorazím kolem půlnoci a vůbec mě nepřekvapuje, že je Sherlock ještě vzhůru. V pyžamových kalhotech, šedém triku a v modrém županu na půl leží na půl sedí v křesle, nohy hozené přes opěradlo a cosi píše do notebooku.
"Doufám, že jsem moc nepokazil náladu." prohodí Sherlock bez zájmu.
"Co se ýče Lilly, Andersonovi holky, tak té jsi pokazil celé svátky." prohodím cestou do kuchyně. "Ale ostatní se vzpamatovali docela brzo, i když jsme tě pak asi půl hodiny pomlouvali." prohodím od ledničky. Nic moc k jídlu v ní není a většinu místa zabírají prsty naložené v různých lahvičkách.
"Pomlouvali?" diví se Sherlock. Vykloní se trochu z křesla, aby na mě viděl.
"Jo." přikývnu. Najdu na sporáku zbytek oběda, tak se i s hrncem a vidličkou vydám do obýváku.
"Nejdřív zkoumali, jestli jsi normální, pak se shodli, že budeš asi hodně chytrý asociál. A pak jsme chvíli pomlouvali Andersona, než jsme se zase vrátili k normálním tématům." řeknu, když si sednu do křesla a pustím se do jídla.
Sherlock se na mě podezíravě podívá, než obrátí svou pozornost k počítači.
Po pravdě jsem dostal pojeb, že takový lidi jako Sherlock tahám do hospody a doporučení, ať už to nikdy neudělám a nejlépe se od něj odstěhuju, ale o tom se nemíním rozšiřovat.
Mlčky se najím, nechám nádobí ve dřezu a vydám se spát. Sherlock na mé "Dobrou noc." nereaguje, ale to je normální.

V deset hodin přesně zastavila před Baker Street červená octavia a hlasitě zatroubí. To je snad poprvé, co Harry někam dorazila včas.
"Ty vážně míníš strávit celé svátky tady?" zeptám se Sherlocka.
"Občas z domu vyjdu, neboj se." zabrble si Sherlock pod nosem. Sedí v křesle, nohy nahoře, kolena pod bradou a tváří se vztekle.
"Mohl bys jet k nám." navrhnu mu. "Vánoce v rodinném kruhu pro tebe moc nejsou, ale mohl bys to aspoň zkusit."
Sherlockova zlost zmizí a nahradí ji zdvořilý údiv.
"Tvoji matku by asi nepotěšilo, kdyby sis na Štědrý den přivezl domů cizího člověka." usoudí.
"Divila by se." připustím. "Nebo přijeď na Silvestra. Přijde mi trochu nefér tě tady jen tak nechat." trávit svátky sám, to je trochu smutné.
"Jsem zvyklý, neboj." pokrčí Sherlock rameny. To nebyl zrovna ten nejlepší argument.
Ulicí se rozlehne hlasité zatroubení. Posbírám své tašky a ještě naposledy hrábnu do batohu, odkud vytáhnu malou krabičku zabalenou do červeného balícího papíru.
"Veselý Vánoce." ušklíbnu se a hodím Sherlockovi dárek, načež vyrazím ze schodů.
Měl bych si pospíšit, ale Harry stejně bude mít plno prupovídek, že zdržuju.

Sherlock
Podezíravě se podívám na malý dárek v červeném obalu, který stojí na kraji stolu. Dárek k Vánocům. Od Johna. Proč by mi dával dárky? Dárky mi nedává ani rodina, i když těm je jasné, že bych dary od nich rovnou vyhodil.
Nakonec už to nevydržím, zvednu se z gauče a seberu dárek z hromady novin. Je lehký, nic drahého v něm nebude. A vzhledem k tomu, že je dárek od Johna, tak ani nic nebezpečného. Nejspíš to bude něco nezajímavého a nudného, ale stejně. Trochu se zamračím. Co by mi on mohl dát k Vánocům?
No, je jen jediný způsob, jak to zjistit. Otočím dárek v dlani a rychle ho rozdělám.
Obyčejná kartonová krabička. Skvělé, to jsem poznal i bez rozbalování.
Otevřu dárek a vysypu jeho obsah na stůl. Na noviny spadnou dvě krabičky cigaret, zapalovač a velké balení nikotinových náplastí. Chvíli na ty věci nehybně hledím. Trochu se pousměju a položím kartonovou krabičku na stůl. Vytáhnu z kapsy telefon a pošlu Johnovi zprávu.
>Veselé Vánoce. SH<
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...