Čtvrtý ročník

22. ledna 2014 v 22:51 | SallyPejr |  Princův příběh
Lily a Severus spolu kráčí po hradním nádvoří a zjevně se kvůli něčemu hádají.
"...jsem se domníval, že jsme přátelé." říká právě Severus. "Nejlepší přátelé!"
"Taky že jsme, Seve, ale nelíbí se mi někteří lidi, se kterými se scházích! Nemůžu si pomoct, ale nemám ráda Averyho ani Mulcibera. Mulciber! Co na něm prosím tě vidíš, Seve? Na takovém hnusákovi. Víš, co se onehdy pokusil provést Mary MacHonaldové?" Lily došla ke kamennému sloupu, opřela se o něj a vzhlédla k úzkému bledému obličeji.
"To přece nic nebylo." brání se Severus. "Byla to jenom legrace, nic víc-"
"Byla to černá magie, a jestli ti něco takového případá legrační-"
"A co to všechno, co provádí Potter a ta jeho parta?" vyjede na ni Severus. Opět při těch slovech zčervená, jako by nedokázal držet svoji nevoli na uzdě.
"Co s tím má co dělat Potter?" chce vědět Lily.
"V noci utíkají tajně ven. A na tom Lupinovi je něco divného, kam se pořád ztrácí?"
"Je nemocný." odpoví mu Lily. "Říká se, že je nemocný."
"Každý měsíc za úplňku?" ušklíbne se Severus.
"Já tu tvoji teorii znám." přikývne Lily chladně. "Nechápu ale, proč po nich jdeš jako posedlý. Proč se staráš o to, co dělají po nocích?"
"Jenom se ti snažím dokázat, že nejsou tak úžasní, jak si o nich zřejmě všichni myslí." Podívá se na ni tak upřeně, až ji zalije červeň.
"Aspoň ale neprovozují černou magii." ztiší hlas. "A myslím, že jsi doopravdy hrozný nevděčník. Slyšela jsem, co se onehdy v noci stalo. Jak ses potaji spustil do chodby pod vrbu mlátičku a jak tě James Potter zachránil před tím, co tam dole je."
Celý Severusův obličej se vztekle zkřiví.
"Zachránil?" vyprskne. "Zachránil? Myslíš si, že si hrál na hrdinu? Zachránil krk sobě a těm svým kamarádíčkům! Nesmíš si- Nedovolím ti-"
"Nedovolíš? Co ty mi máš co dovolovat?" Lyliiny zářivě zelené oči se přivřely a zbyly po nich pouhé štěrbinky.
Severus okamžitě couvne.
"Tak jsem to nemyslel- jen prostě nechci, aby tě vodil za nos- je do tebe zakoukaný, James Potter je do tebe zakoukaný!" Slova jako by se mu drala z hrudi proti jeho vůli. "A není to- všichni si o něm myslí- velký famfrpálový hrdina-" Severusova hořkost a nevole dosahuje takového stupně, že už nedokáže mluvit souvisle a Lilyino obočí se zdvihá stále výš.
"Že je James Potter nafoukaný pitomec, to vím sama." zarazí konečně jeho blábolení. "Nemusíš mi to říkat. Ale Mulciberův a Averyho smysl pro humor je prostě zlý. Zlý, Seve. Vůbec nechápu, jak se s nimi můžeš přátelit."
Ovšem je na pochybách, jestli Severus její poznámku na adresu zmijozelských studentů vůbec slyšel. Jakmile se pohrdavě vyjádřila o Jamesi Potterovi, celé jeho tělo se uvolnilo a při odchodu jako by byla v jeho kroku nová, svěží jiskra.
- - o - -
Severus a Lily se prochází po školních pozemcích, je teplé odpoledne.
"Seve, znáš Patronovo zaklínadlo?" zeptá se Lily tajemně a sáhne do hábitu pro hůlku.
"Slyšel jsem o něm." přizná Severus, který netuší, proč Lily zavedla řeč na toto téma. "Prý je strašně složité. Pomocí šťastných vzpomínek tím kouzlem dokážeš zahnat mozkomory. Ale málokdo ho tváří v tvář těm potvorám zvládne. Proč se na to ptáš?"
"Expecto patronum." řekne tiše Lily a švihne hůlkou. Z jejího konce vytryskne proud stříbrného světla, který se zformuje do tvaru velkého zvířete.
"Laň." řekne Severus ohromeně a opatrně natáhne ruku k zářivému zvířeti, ale to se rozplyne dřív, než se ho stačí dotknout třeba jen špičkami roztřesených prstů.
"Naučila jsem se to teprve nedávno." přizná se Lily s uzarděnými tvářemi. "Samozřejmě netuším, jestli by můj patron obstál proti opravdovému mozkomorovi, ale když jsem to zkoušela s Mary a ostatními, byla jsem jediná, kdo měl patrona s nějakým určitým tvarem." Povídá Lily nadšeně.
"Je to úžasné." poví jí Severus s úsměvem. "Patrona vykouzlí jen opravdu dobrý kouzelník a ty-" zarazí se a zmlkne, ve tváři ruměnec.
Lily se na něj zvědavě podívá, ale než stačí někdo z nich něco říct, ozve se poblíž nich ošklivý smích.
"Ale podívejme se na hrdličky." řekne Avery rádoby pobaveně, ale zní to hrubě. "Netušil jsem, Snape, že pálíš za šmejdkami. To bych opravdu nečekal." říká Avery a zklamaně přitom vrtí hlavou.
Severus celý zrudne a vztekle zkřivý ústa.
"Jak jsi mi to řekl?" zeptá se Lily naštvaně a pevně sevře hůlku.
"Mudlovská šmejdko." zopakuje Avery a jeho dva kumpáni se posměšně rozchechtají.
Lily vztekle zvedne hůlku, ale Severus jí ztrhne ruku dolů.
"Ne." zašeptá ustrašeně. "Znají kletby- S nimi si neporadíš." varuje ji tiše.
"Jsi s nimi?" zasyčí Lily naštvaně.
"Ne." zavrtí Severus hlavou.
"Copak, Snape." provokuje Avery dál. "Bojíš se, že by nám ta tvoje holka ublížila? Je to jen mrňavá mudlovská šmejdka, ta se s námi čistokrevnými nemůže rovnat. Uhni, předvedu ti to." povídá Avery, ale Severus dál stojí mezi nimi a Lily.
"Řekl jsem, ať uhneš, Snape." zavrčí Avery naštvaně a zamíří hůlkou Severusovi na hruď, ajenže ten se ani nehne. Jen opatrně sáhne do kapsy pro svou hůlku.
"Stavíš se nám do cesty. A ty moc dobře víš, co se stane těm, co nám překážejí, že?" povídá Avery nepřátelským tónem.
"Seve?" ozve se Lily za jeho zády nejistým hlasem.
Tentokráte na Severuse míří tři hůlky, přeměřuje si je s nechutí v obličeji.
"Jak chceš!" štěkne Avery a švihne hůlkou. Jeho dva společníci ho s drobným zpožděním napodobí.
Severus bleskurychle švihne hůlkou a odrazí dvě ze tří kouzel, které se zaryjí hluboko do země. Třetí kletba ho málem zasáhla, ale Lily ho zachránila štítovým kouzlem.
Averyho to očividně překvapilo.
"Jak chceš, Snape! Necháme vás, hrdličky, být, ale počkej na koleji." dodá pomstychtivě a i se dvěma poskoky odtáhne pryč.
Snape dál stojí s hůlkou připravenou, dokud mu trojce zmijozelských nezmizí z dohledu.
"Nevím, co po nás házeli, ale museli to být opravdu ošklivé kletby." řekne Lily nejistě při pohledu na vypálené krátery v zeleném trávníku.
"Jsi v pořádku?" zeptá se jí Severus ustaraně.
"Já ano, ale co ty?" vyzvídá Lily s obavami. Severus se před ní postavil jako štít, aby ji bránil před svými příšernými kamarády.
"Nic mi není." pokrčí Severus rameny a schová hůlku do hábitu.
"Jenže oni se ti budou chtít mstít." připomene mu Lily a na čele jí objeví ustaraná vráska. "Měl bysto někomu nahlásit, že ti vyhrožují."
"A komu?" zeptá se Severus s povzednutým obočím. "Profesoři by to akorát zhoršili. Měli by mě za práskače a provedli by mi ještě něco horšího."
"Seve, oni používají černou magii. Zahrávají si se zlem. Mohli by ti provést cokoliv." strachuje se Lily, zatímco se pomalu vracejí k hradu. "Jsi v nebezpečí. Vždyť ty s nimi bydlíš!"
"Stejně mi nic jiného nezbývá, než se tam vrátit." řekne Severus trochu nabručeně. Vyhlídka na pomstu od Averyho ho nijak netěší, ale bohužel sdílí stejnou kolej a on nemá, kde se před nimi ukrýt.
"Seve, slib mi, že na sebe dáš pozor." řekne Lily rozhodně. "Slib mi to. Nechci, aby ti takoví idioti provedli něco opravdu zlého."
"Slibuju." zvedne Severus ruku do vzduchu, aby Lily uklidnil, ale moc to nepomohklo. Oba moc dobře ví, že ho teď čeká velice nepříjemné období.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...