221B

19. února 2014 v 13:22 | SallyPejr |  Jean - Bazén
Jean se tváří nervózně a netrpělivě celou cestu na Baker Street.
"Co se děje?" zeptá se jí Sherlock, když se za nimi zavřou dveře bytu.
"Nic se neděje!" odsekne Jean. "Jenom jsem si před chvílí hrála na bombu! Sakra, Sherlocku, mě chytli na ulici, ale ty si s těmi magory dáváš schůzky! To tě do háje nenapadlo, že tě budou chtít zabít?!" rozkřikne se Jean naštvaně.
"Bylo to přijatelné riziko, pokud bych chytil Moriartyho." řekne Sherlock chladně a trochu naštvaně se dívá na ženu před sebou. Nesnáší, když kdokoliv pochybuje o jeho metodách.
"Přijatelné riziko?! Chceš jednu vrazit?" zeptá se Jean vztekle. "Když jde o život, tak na tom není nic přijatelného! To seš takový idiot, že musíš pořád riskovat život? Nejdřív taxikář, pak ti číňani a teď Moriarty. Až tě jednou zastřelí, pak už budeš spokojený?!"
"A co ty?" zeptá se Sherlock chladně a přejde těsně k Jean. "Děláš, jako bys nikdy neriskovala a přitom děláš to samé, co já. Šla jsi mě zachraňovat do opuštěného domu, kde byl i vrah, nechala ses skoro zabít od čínské mafie a u toho bazénu jsi byla ochotná se nechat odpálit i s Moriartym, abys mi umožnila útěk. Nemáš mi co vyčítat, jsi na tom stejně jako já."
"Jenže ty do těchhle průserů lezeš dobrovolně, já ne." odsekne Jean naštvaně.
"A kdo tě nutil, abys skočila po Moriartym a vyhrožovala mu? Zbožňuješ nebezpečí, takové situace ti vyhovují." předhazuje jí Sherlock s prstem namířeným na její hruď.
"Kdyby to byla pravda, zůstanu u armády." odstrčí Jean naštvaně jeho ruku.
"Tak proč jsi z tama odešla?" zeptá se jí Sherlock. "Chyběl ti adrenalin a napětí, proto ses nastěhovala sem, tak mi to přestaň vyčítat. Já nebudu měnit své chování jenom kvůli tomu, že ti teď ruply nervy."
"Mně neruply nervy, jsem jen nasraná, protože ty riskuješ svůj život, jako bys měl nějaké náhradní! Jenže nikdo nemá náhradní životy!"
"Ty si myslíš, že to nevím? Rozhodně nejsem takový idiot, abych si myslel, že jsem nesmrtelný nebo nezranitelný." řekne Sherlock naštvaně.
"Jo? Tak proč jdeš do každé akce sám? Bez pomoci?"
"Protože samota je to, co mám. Samota mě ochraňuje." řekne Sherlock chladně.
"Ne. To přátelé ochraňují ostatní a já už nemíním nikoho ze svých přátel nechat umřít, jasný?! A je mi jedno, jak moc se o to budeš snažit!"
Zůstanou na sebe hledět. Sotva dlaň od sebe, oba rozčílení a trochu překvapení tím, co Jean právě řekla, si zírají do očí a mlčí.
"Doufám, že neruším." ozve se od dveří klidný hlas Mycrofta Holmese. "Klepal jsem, ale nevěnovali jste tomu pozornost."
Jean a Sherlock se na muže s deštníkem trochu udiveně podívají. Neslyšeli ho přijít ani klepat a jeho přítomnost je dost překvapila.
"Sherlocku, mohl bys jít se mnou? Chtěl bych si s tebou promluvit." požádá Mycroft bratra, ale jeho výraz naznačuje, že je to rozkaz, ne prosba.
"Jistě." řekne Sherlock chladně. Přitáhne si ke krku šálu a vyrazí pryč z bytu.

"Dobrou noc, Jean." rozloučí se starší Holmes a taky odejde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...