Baker Street

10. února 2014 v 12:59 | SallyPejr |  Jean - Bazén
Jean s veselou seběhne schody a vejde do obýváku. Má skvělou náladu, o které si myslí, že ji nic nemůže pokazit.
Sherlock leží na gauči, oblečený do vytahaného šedého trika, kalhot od pyžama a modrého županu, ruce složené na břiše, oči zavřené a tváří se znuděně.
Jean na chvíli zmizí v kuchyni, aby vrátila hrnek, který měla v ložnici a vrátí se do obyváku.
"Už se zase nudíš?" řekne Jean a postaví se k Sherlockovým nohám.
"Už jdeš zase na rande?" vrátí ji Sherlock otázku, aniž by otevřel oči.
"Nejdu na rande." mávne Jean rukou.
"Lež." odsekne Holmes nespokojeně. "Máš skvělou náladu, na něco se těšíš. Jsi namalovaná a dala sis i voňavku, jemná květinová vůně, ale zaujme, což je nejspíš účel. Stejně tak tvoje sukně, které obvykle nenosíš a uplé tričko. Jdeš na rande, tak mi nelži, poznám to."
"Ne, nepoznáš, protože já ti nelžu." zamračí se Jean naštvaně a založí si ruce na prsou. "Nemám rande. Se Simonem jsem se rozešla, protože, abych ho citovala, 'se vedle mě necítí jako pravý chlap.' Ale to bylo po té první bombě, nedivím se, že sis nevšiml. Mám sukni, jsem nalíčená a dala jsem si i voňavku, protože chci jít ven. Jít k Angelovi na večeři nebo někam na pivo, já nevím. Prostě jít ven, na chvíli vypadnout z bytu. Trochu jsem doufala, že bys šel taky, ale ty raději trucuješ doma, co? A skvělou náladu jsem měla bez důvodu. Prostě jsem měla fajn odpoledne a večer. Díky, žes mi to pokazil." Víc už Jean neřekne. Na nehybného Sherlocka se ani nepodívá, když si vezme bundu a vyrazí pryč z bytu.
Sotva se za ní zabouchnou vchodové dveře, Sherlock se postaví a přejde k oknu. Skrytý za záclonou chvíli sleduje Jean, která přechází cestu a rázným krokem, který se pro ženu v sukni moc nehodí, míří pryč.
Sherlock ji okamžik sleduje, ale pak se vrátí na gauč. Jean je tedy z cesty. Sebere ze stolku svůj mobil a začne psát sms. Trvá mu jen chvilku, než zprávu dopíše a odešle. Nečeká na odpověď a jde do své ložnice. Musí se převléct. Župan a pyžamo nejsou vhodné.
- - o - -
Jean zloba opustí asi v polovině Baker Street. Její krok zvolní a její výraz posmutní. Měla skvělou náladu, o které si myslela, že ji nic nemůže pokazit. To ale nepočítala se Sherlockem Holmesem. Ten egoistický idiot dokáže vytočit každého a Jean bohužel není vyjímkou.
"Kapitán Watsonová?"
Jean se překvapeně zarazí a ohlédne. Na chodníku postává vysoký ramenatý muž s krátkým vojenským sestřihem a dívá se na ni. Oblečený je do riflí, tmavého trika s potiskem a kožené bundy.
"Hodnost nepoužívám už dost dlouho." prohodí Jean a stoupne si čelem k muži. "Známe se?"
"Plukovník Moran." kývne muž hlavou.
Jean zareaguje automaticky, aniž by si to uvědomila. Vytáhne ruce z kapes bundy a postaví se rovněji, jako by stále byla v armádě.
"Moran. Znám jednoho od slyšení a ten dělal u odstřelovačů."
"Takže mě má pověst předchází." pousměje se Moran.
"Co pro vás můžu udělat?" zeptá se Jean zvědavě.
"Potřebuji, abyste teď šla se mnou." odpoví Moran v krátkosti a tváří se dost vážně.
"Šla s vámi? A kam? Vždyť vás vůbec neznám." zamračí se Jean podezíravě.
"Já vás trochu znám a vy jste o mně slyšela." řekne Moran s klidem. "Rozkaz zkoušet nebudu, ani jeden z nás už pro armádu nepracuje. Přesto mi věřte, že bude lepší pro vás, pro mě i pro lidi okolo, abyste se mnou šla dobrovolně." Během řeči Moran trochu rozevře bundu, kterou má na sobě a krátce Jean ukáže zbraň, kterou pod ní schovává.
"Kurva." zanadává Jean. Ona sebou zbraň nemá, za páskem sukně se nedá nosit.

Když si tuhle sukni oblíkala, myslela si, že ji čeká pohodový večer. Teď by ji zajímalo, jak moc se tenhle večer ještě může podělat, ale hádá, že hodně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...