Obyvák

24. února 2014 v 13:27 | SallyPejr |  Jean - Bazén
Jean tu kazetu dostala od jednoho vojáka, když odcházela; McMath ji natáčel snad celou dobu, co byli v Afgánistánu.
Jean byla u zdravotníků a oni byli útočná jednotka, ale bydleli hned vedle sebe a s některými se znala už z Anglie a z předchozích misí. Byli jako rodina. Šest chlápků: McMath, Bourne, Morison, Dee, Smith a Murdock a jedna ženská: Jean. Tolik jich bylo na začátku. Nakonec zůstali jen dva a ona. Ty dva se jí podařilo po bombovém útoku zachránit, ostatní ne. Tři byli mrtví na místě, jeden zemřel po převozu do nemocnice. McMath sám skoro zemřel na sepsi.
Tu kazetu viděla jen jednou, když za ní přišli McMath a Murdock, aby jí předali kopii a společně se na ni podívali. Hodně se u toho smáli a hodně i brečeli. Není snadné se loučit s přáteli.
- - o - -
Jean se usadí v křesle a zapne přehrávač. Na obrazovce se objeví McMathův obličej s jednou zjizvenou tváří; památka na misy v Egyptě.
"Takže teď vám všem ukážu, jaké jednotce flákačů a břídilů to velím." řekne McMath se zářivým úsměvem. "Má to být skvělá útočná jednotka, ale jsou to všichni strašní pitomc- Au!"
Zezadu někdo McMatha praštil po hlavě.
"Hele, my tě slyšíme, víš to?" řekne Smith naštvaně, ale kření se od ucha k uchu.
Kamera na chvíli zabírá jen udupanou hlíněnou podlahu, ale smích skupinky mužů jde slyšet naprosto zřetelně.
"No tak dobrá." prohlásí McMath a kamera ho znovu zabere. "Ne všichni jsou pitomci. Krom mé maličkosti je tu ještě náš vrchní dodavatel omamných látek a bujných snů, kapitánka Jean Watsonová."
"Hele, McMathe, tobě se o mně zdá?" ozve se volání.
"Sakra, ty seš tady taky?"
Kamera se otočí a zabere i Jean, která s pobaveným úsměvem stojí ve dveřích.
"Já jsem tady pořád." usměje se Jean do záběru. "A doufám, že jsou ty sny slušné."
"Samozřejmě!" zavolá Murdock s nadšením.
"A všechny nás pak bolí ruka z toho, jak slušné ty sny jsou!" dodá Morison a rukou naznačí masturbaci.
Všichni včetně Jean se rozesmějí a někdo po Morisonovi hodí špinavý ručník.
"Důkaz, že to jsou pitomci, říkal jsem to." řekne McMath nadšeně do kamery.
Jean se v křesle pousměje a obejme si kolena.
- - o - -
Když Sherlock vejde do obýváku, je v místnosti tma, jen logo video přehrávače slabě září na obrazovce televize. Potichu zavře dveře, ale stejně tím probudí Jean, která dřímala v křesle.
"Už jsi zpátky?" řekne Jean udiveně a trochu se protáhne.
"Jsou tři ráno." upozorní ji Sherlock a pověsí si kabát.
"Musela jsem usnout pořádně." povzdechne si Jean. Pomalu se postaví a vytáhne z přehrávače kazetu, na kterou se dívala.
"Neřekl bych, že budeš mít náladu na filmy." prohodí Sherlock. Neví, co jiného říct, obzvláště po předchozí hádce a mlčení mu také nepříjde vhodné.
"Tohle natáčel jeden voják." řekne Jean tiše, zatímco vypíná televizi. "S jejich jednotkou jsem se přátelila. Bombový útok přežili dva ze šesti. Nešlo jim pomoct." dořekne Jean sklesle.
"Někdy nemůžeš všechny zachránit."
"Jsem doktorka. Mojí prací je zachraňovat životy." hádá se Jean a podívá se na něj. "Měla bych být schopná je všechny zachránit."
"Nikdo není všemocný, ani ty ne." zavrtí Sherlock hlavou. "A krom toho ti to zachraňování jde dobře. Mě jsi zachránila už několikrát."
"Jo, jenže ty seš idiot." namítne Jean.
Zůstanou na sebe mlčky hledět, ale pak jim oběma zacukají koutky. Sherlock se dokáže ovládat líp, takže se jen pobaveně usmívá, zato Jean se tiše rozesměje.
"Bože, oba jsme idioti, víš to?" zeptá se Jean, když se trochu uklidní.
"Osobně se raději považuji za génia." řekne Sherlock s klidem.
"To neznamená, že nejsi idiot." ušklíbne se Jean. "No nic, génie. Jdu si lehnout. Vzbuď mě, kdybys zase plánoval nějakou sebevražednou misi." mávne Jean rukou a vydá se do ložnice.
"Pokusím se, ale nic neslibuju." ozve se za ní.

Jean se jen pousměje a pokračuje v cestě. Sherlock prostě musí mít poslední slovo. Byl by schopný přežít i samotného Boha, jen aby v hádce s ním měl poslední slovo a takovou výdrž Jean nemá, a tak jde raději spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Není-li uvedeno jinak, jsou zde veřejněná literální díla mým autorským počinem. Je-li dílo převzato od jiného autora, je to jasně uvedené v úvodním článku. Je-li pod dílem podepsán SallyPejr, jedná se o moji práci. Většina postav v sekci Fanfiction jsou vlastnictvím původních autorů, kteří vytvořili díla, na jejichž motivy je fanfikce zaměřena. Není-li uvedeno jinak, jsou doprovodné obrázky převzaty z internetu. Články mohou obsahovat tématiku nevhodnou osobám mladších 18-ti let nebo tématiku, která není vhodná pro většinu společnosti. Nelíbí se, nečtěte...